KONST / Litografier / Färglitografi 12297148
nr 1229 7148
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Hamnmotiv, signerad, onumrerad. Motivet: 53x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:42:09
20/1 20:31:47
900 kr
21/1 15:34:13
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin