KONST / Litografier / Färglitografi 12023176
nr 1202 3176
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 september 2018
kl 19:04:55
500 kr
1.000 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin