KONST / Litografier / Färglitografi 13636169

nr 1363 6169

Al Wagiella

(f. 1939)

Färglitografi, Al Wagiella (f. 1939), komposition med ett ägg. Signerad. Bladets mått: ca 60x44 cm

Al Wagiella, sudanesiskfödd målare och grafiker född 1939.

måndag 30 november 2020
kl 18:38:18

Al Wagiella

Läs mer om Al Wagiella