![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 16218372
*
nr 1621 8372
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
"Havet". Signerad, numrerad 42/350. Färglitografi. Bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 19:22:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 20:27:09
1
100 kr
20/5 13:38:02
2
150 kr
20/5 19:16:55
3
200 kr
20/5 19:17:48
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Ã…ke Westin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40
*
Ã…ke Westin
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Läs mer om Ã…ke Westin
nr 1621 8372
Ã…ke Westin
(f. 1939), Sverige
"Havet". Signerad, numrerad 42/350. Färglitografi. Bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Åke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk målare, grafiker, tecknare och formgivare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/5 20:27:09 | 1 | 100 kr |
20/5 13:38:02 | 2 | 150 kr |
20/5 19:16:55 | 3 | 200 kr |
20/5 19:17:48 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ã…ke Westin
Ã…ke Westin, född 1939 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker, tecknare och formgivare.Läs mer om Ã…ke Westin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke westin
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40