KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12066510
nr 1206 6510
Kurt Börjeson
(1927-1990), Sverige
Färgkrita, Signerad, daterad 1956. Tegelbruket, 25x21 cm
Kurt Börjeson, svensk bildkonstnär född 1927, död 1990.
måndag 24 september 2018
kl 20:17:05
Kurt Börjeson
Läs mer om Kurt Börjeson