KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 9344210
*
nr 934 4210
Färgkrita
Folke Rundkvist, Motiv från Stocksund, motivet: 46 x 86
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:37:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 11:20:43
1
200 kr
12/1 19:32:18
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller folke rundkvist färgkrita pastell stocksund vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:24
-
2165 Pastell
Emma Andersson. Landskap, Signerad, daterad 1901,5..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:56
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:17
*
Färgkrita
Läs mer om e-auktion
nr 934 4210
Färgkrita
Folke Rundkvist, Motiv från Stocksund, motivet: 46 x 86
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 11:20:43 | 1 | 200 kr |
12/1 19:32:18 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller folke rundkvist färgkrita pastell stocksund vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:24 -
2165 Pastell
Emma Andersson. Landskap, Signerad, daterad 1901,5..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:56
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:17 -
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:17