KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13924334
nr 1392 4334
Ernst Goldschmidt
(1879-1959), Danmark
Färgkrita, Porträtt av Gunhild Lannerstierna 1916, ej signerad, 82x68 cm, yttermått inklusive ram: 91x77 cm
Ernst Goldschmidt, dansk målare född 1879, död 1959.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:55:37
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Ernst Goldschmidt
Läs mer om Ernst Goldschmidt