KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12308069

nr 1230 8069

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Färgkrita, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Utö, signerad. 23x30

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:00:50

11/1 14:02:38 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén