ART / Etchings etc / Color etchings 13491001
nr 1349 1001
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade 109/150. Sheet: 52x60 cm, oramade lösa blad,
COLOR ETCHINGS, "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerade, numrerade 109/150. Bladets mått: 52x60 cm, oramade lösa blad
1000
SEK 700
Monday September 28 2020
at 20:10:33
24/9 23:24:56
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander