KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13862157
nr 1386 2157
Gudmar Olovson
(1936-2017), Sverige
Färgetsningar, 6 st, 1976. Signerad och numrerad 54/60, "Papier Japon", Julin & Cie - Stockholm-Paris. Akvatint. Bladets mått: 61x46 cm, oramade lösa blad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:35:38
22/3 19:30:38
22 mar
Gudmar Olovson
Läs mer om Gudmar Olovson