KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13462204
nr 1346 2204
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 47/50, daterad -81. Handkolorerad, oramat löst blad. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 september 2020
kl 20:28:52
100 kr
400 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
6
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund