KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13292505
nr 1329 2505
Servulo Esmeraldo
(1929-2017), Brasilien
Färgetsning, "Ecluse". Signerad, numrerad 35/50. Oramat löst blad. Motivet: 19x17 cm, bladets mått: 38x28 cm
Sérvulo Esmeraldo, brasiliansk konstnär född 1929, död 2017.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 maj 2020
kl 20:29:34
19/5 09:04:41
Servulo Esmeraldo
Läs mer om Servulo Esmeraldo