KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12983360
nr 1298 3360
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 35/35, oramat löst blad. Motivet: 27,5x37 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 december 2019
kl 18:18:08
14/12 11:19:21
1.000 kr
16/12 17:46:40
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta