KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12983411
nr 1298 3411
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Signerad, numrerad 35/35, oramat löst blad. Motivet: 27,5x37 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:04:43
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta