KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13185390
nr 1318 5390
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 39/40, oramat löst blad. Motivet: 28x37,5 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
tisdag 7 april 2020
kl 11:26:05
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta