KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13767008

nr 1376 7008

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 62/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 februari 2021
kl 19:11:58

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander