KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13016265
nr 1301 6265
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, Komposition med flugsvamp. Signerad, numrerad 32/50. Haskel 158. Oramat löst blad, bladets mått: 62,5x78 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:29:08
20/1 20:24:08
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander