KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14752103
nr 1475 2103
Nanna Sjöström
(1949-2018), Ã…land
Färgetsning, Skål. Signerad, numrerad 1/5, daterad -94. Bildmått: 29,5x29,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x47 cm
Nanna Sjöström, åländsk bildkonstnär, grafiker och formgivare född 1949 i Lumparland, död 2018 i Mariehamn.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:05:13
200 kr
250 kr
400 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Nanna Sjöström
Läs mer om Nanna Sjöström