KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15539378
nr 1553 9378
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "The angry baloons". Ssignerad och numrerad 11/90. Bildmått: 41x44 cm, yttermått inklusive ram: 58x60 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:23:42
31/7 20:18:42
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis