KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13988140

nr 1398 8140

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip-Flap". Signerad, numrerad 21/175. Handkolorerad etsning. Motivet: 30x21 cm, oramat löst blad. Bladets mått: 59x50 cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 24 maj 2021
kl 18:18:30

24/5 18:13:30 1      Vinnande bud

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis