KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8558531
nr 855 8531
Jalmari Ruokokoski
(1886-1936), Finland
Färgetsning, Jalmari Ruokokoski, 1923, signerad, Stilleben, 19 x 27
Jalmari Ruokokoski, finländsk bildkonstnär född i Sankt Petersburg 1886, död i Helsingfors 1936.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 oktober 2013
kl 19:34:04
28/10 15:54:30
28/10 19:28:47
200 kr
Jalmari Ruokokoski
Läs mer om Jalmari Ruokokoski