KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8122021
*
nr 812 2021
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färgetsning, Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:07:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/3 17:40:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik henri goetz
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
nr 812 2021
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färgetsning, Henri Goetz, "Composition I", 1/50, 33 x 40
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/3 17:40:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar europa frankrike fransk franska franskt färgetsning grafik henri goetz
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57