KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13732044

nr 1373 2044

Ernst Hällgren

(1889-1944), Sverige

Färgetsning, Ernst Hällgren (1889-1944), Sverige. "Rådmansgatan". Signerad. Motivet: 28x24cm

Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 januari 2021
kl 19:22:53

14/1 21:53:23 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Ernst Hällgren

Läs mer om Ernst Hällgren