KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8471329
nr 847 1329
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Färgetsning, Allan Österlind (1855-1938), Flamenco, La Cachucha, otydligt signerad, 49/50, Flamenco, Ed, Sagot Editeur Paris, motivets mått: 35x24
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2013
kl 19:41:17
16/9 19:04:17
16 sep
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind