KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9873314
*
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:54:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 16:19:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Stig Ã…sberg
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Läs mer om Stig Ã…sberg
nr 987 3314
Stig Ã…sberg
(1909-1968), Sverige
Etsningar, 3 st, Stig Ã…sberg (1909-1968), /Hans Norsbo
Stig Åsberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 16:19:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Stig Ã…sberg
Stig Ã…sberg, född 1909 i Baku Ryssland, död 1968 i Stockholm, svensk grafiker och tecknare.Läs mer om Stig Ã…sberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo stig åsberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57