Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 13163216



*

nr 1316 3216


Louis Bastin

(1912-1979), Sverige


Louis Bastin (1912-1979), Sweden. 2 pcs, 10x15 respektive 26x19,


ETCHINGS, 2 st, 10x15 respektive 26x19 cm. Signerad


Louis Bastin, Swedish painter and graphic artist, born 1912, dead 1979.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday Mars 30 2020
at 19:43:48


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/3 20:17:51 1      200 kr
28/3 20:48:37 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Louis Bastin

Louis Bastin, Swedish painter and graphic artist, born 1912, dead 1979.

Read more about Louis Bastin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr