KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11607102
*
nr 1160 7102
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Etsningar, 8 st, Diverse
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2018
kl 19:16:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 21:28:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
*
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Läs mer om Louis Bastin
nr 1160 7102
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Etsningar, 8 st, Diverse
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/2 21:28:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Louis Bastin
Louis Bastin, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.Läs mer om Louis Bastin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik louis bastin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12



