KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13363034
nr 1336 3034
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Etsningar, 18 st + kassett, "L amour de Casandre", 1968, paris, No 154, Endast signerade/numrerade på försättsbladet. Motivet: 15x11 - 38x28 cm
Salvador DalÃ, spansk målare född 1904, död 1989.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
13.500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:50:59
11.500 kr
12.000 kr
12.500 kr
12.500 kr
12.500 kr (Budbetjänt)
13.000 kr
- Klassiska
29 jun
Klassiska
Läs mer om Klassiska