Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 10302636



*

nr 1030 2636


Harald Sallberg

(1895-1963), Sverige


Etsningar, 3 st, Harald Sallberg (1895-1963), motivet: 13x18, Stockholm


Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 19:06:19



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Harald Sallberg

Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.

Läs mer om Harald Sallberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik harald sallberg stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr