KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 15759419

nr 1575 9419

Eric Detthow

(1888-1952), Sverige

Etsningar, 2 st, Damer. Signerade och daterade, 1917,1918. Bladets mått: 23x18 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm

Eric Detthow, svensk målare född 1888, död i Stockholm 1952.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 18:57:51

30/10 18:52:34 1      Vinnande bud

Eric Detthow

Läs mer om Eric Detthow