KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6754401
*
nr 675 4401
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Torrnål, Hasse Lindroth (f. 1938), "Hotell Göteborg", 27x36
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 17:59:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 19:17:31
1
300 kr
10/1 17:37:38
2
Vinnande bud
10/1 17:44:24
1
400 kr
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hasse lindroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Hasse Lindroth
nr 675 4401
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Torrnål, Hasse Lindroth (f. 1938), "Hotell Göteborg", 27x36
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 19:17:31 | 1 | 300 kr |
10/1 17:37:38 | 2 | Vinnande bud |
10/1 17:44:24 | 1 | 400 kr |
- Konstnär/Designer
Hasse Lindroth
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Hasse Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hasse lindroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19