KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14797203
nr 1479 7203
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stilleben, Signerad, Med dedikation. Bildmått: 28x15 cm, yttermått inklusive ram: 63x51 cm
Kondition: skadad ram
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:45:19
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind