KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12297701
nr 1229 7701
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Junikväll". Signerad, daterad -45. Motivet: 19,5x18,5
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:42:43
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind