KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15618095
nr 1561 8095
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Augusti". Signerad. Bildmått: 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:30:06
1/9 07:42:11
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind