KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15143351
nr 1514 3351
Rudolf Gowenius
(1896-1960), Sverige
Etsning, Damporträtt. Signerad, daterad 1920. Bildmått: 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 47x34 cm
Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:24:51
9/1 16:08:21
Rudolf Gowenius
Läs mer om Rudolf Gowenius