bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12308033



*

nr 1230 8033


Etsning

Rosén, Stockholmsmotiv, signerad, -48. Motivet: 25x19


Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 250 kr (per 00:01:08)
Uppdatera
Visning

fredag 18/1, lördag 19/1, söndag 20/1 och måndag 21/1


Auktionen
avslutas:

måndag 21 januari kl 18:00:39


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/1 13:31:28 1      200 kr
15/1 20:22:04 2      150 kr
15/1 20:22:04 1      200 kr (Automatiskt)
19/1 17:38:46 3      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...



Läs mer om Stockholm
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik motiv från stockholm rosén stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 8037 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Söders höjder, signerad, 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:02
  • 8086 Oljemålning
    Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Wa..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:02
  • 8093 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Tunnelbaneperrong Stockhol..//
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:04
  • 8081 Färglitografier
    2 st. Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. E..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:04
  • 8087 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Stockholm. ..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:05
  • 8014 Tryck
    David Bracken, Stockholmsvy. Offset, tryckt signat..//
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:08

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik motiv från stockholm rosén stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
  • 6444 Etsning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. "Vårarbete". Sig..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 20:08
  • 6319 Etsning
    Albert-Émile Artigue (1850-1927), Frankrike. Flick..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 20:49
  • 6103 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad i plåt..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:24
  • 6434 Etsning
    Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad, Man,..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 19:49
  • 7422 Etsning
    efter Piranesi, 32x24
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 18:41
  • 7385 Etsning
    England, Landskap. Motivet: 19x26
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    21 jan kl 20:10




Ladda ner broschyr