KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13162177
nr 1316 2177
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Etsning, "Mus-frimärke", 1972 (1969). Signerad, numrerad 1/50. Haskel 117. Oramat löst blad. Motivet: ca4,5x7,5 cm. Bladets mått: ca 38x28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 mars 2020
kl 19:47:16
150 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander