KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658244
nr 1365 8244
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Etsning, Skogsväg i vinterskrud. Signerad. Motivet: 11x7 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 december 2020
kl 20:08:17
7/12 20:03:16
Otto Gripenswärd
Läs mer om Otto Gripenswärd