KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15286432

nr 1528 6432

Otto Gripenswärd

(1847-1933), Sverige

Etsning, "Motiv från Småland". Bildmått: 49x37 cm, yttermått inklusive ram: 75x58 cm. Signerad

Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 20 mars 2023
kl 19:24:16

Otto Gripenswärd

Läs mer om Otto Gripenswärd