KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14976280
nr 1497 6280
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 3/13, "Naimakka". Bildmått: 30x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 19:16:37
21/10 09:27:55
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström