KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15848059

nr 1584 8059

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Etsning, Landskap med björkar. Signerad, bildmått: 13,5x9,5 cm, yttermått inklusive ram: 29,5x25,5 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:48:58

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman