KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422149

nr 1242 2149

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Etsning, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Björkar. Signerad, daterad i plåten: 1914. Motivet: 25x17,5 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:20:58

11/3 10:24:29 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 18 mar

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman