KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11312117
*
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:06:44
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Olle Hanspers
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
nr 1131 2117
Olle Hanspers
(f. 1923), Sverige
Etsning, Olle Hanspers (f. 1923), "Det stilla landet", 1961,248/310, motivet: 12x39
Olle Hanspers, född 1923, svensk tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik olle hanspers svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



