KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15482040
nr 1548 2040
Margareta Christensson
(1910-2008), Sverige
Etsning, "Lejon i bur". Signerad. Bildmått: 9,5x20 cm, yttermått inklusive ram: 22x30 cm
Margareta Christensson, svensk bildkonstnär född 1910, död 2008.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:13:57
16/6 20:12:54
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Margareta Christensson
Läs mer om Margareta Christensson