KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16748008

nr 1674 8008

Marc Chagall

(1887-1985), Frankrike

Etsning, "Abraham pleurant Sarah", ur "La Bible" (1931-1939). Signerad i trycket. Bildmått: 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 27 januari 2025
kl 19:49:48

Marc Chagall

Läs mer om Marc Chagall