![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Etchings etc / Etching 4148314
*
nr 414 8314
ETCHING
Lenght: ()
Konstbilaga till Varia, Zorn, Maja, 19x15 (vikskador)
Estimate:
100
Sold:
SEK 550
Auction date:
Monday May 22 2006
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/5 23:25:27
1
100 kr
19/5 23:27:08
1
500 kr
20/5 01:15:23
2
300 kr
20/5 10:21:53
2
500 kr
22/5 12:20:43
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik maja svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer vikskador zorn
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in a week
17 juni at 20:57
-
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:32
-
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:22
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:14
-
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:36
*
ETCHING
nr 414 8314
ETCHING
Lenght: ()
Konstbilaga till Varia, Zorn, Maja, 19x15 (vikskador)
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 550 |
Auction date: |
Monday May 22 2006 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/5 23:25:27 | 1 | 100 kr |
19/5 23:27:08 | 1 | 500 kr |
20/5 01:15:23 | 2 | 300 kr |
20/5 10:21:53 | 2 | 500 kr |
22/5 12:20:43 | 2 | Vinnande bud |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik maja svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer vikskador zorn
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in a week
17 juni at 20:57 -
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:32 -
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:22
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:14 -
4091 WOOD ENGRAVING
Vytautas Kasiulis (1918-1995). Musikanter. Signed...//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:36