KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12968085
nr 1296 8085
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Etsning, John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. "Fylleskog". Signerad, numrerad 7/70, kvinna i säng, 1979-81. Motivet: 24,5x22,5
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:06:08
300 kr
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
John-Erik Franzén
Läs mer om John-Erik Franzén