KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15418196
nr 1541 8196
Hjalmar Molin
(1868-1954), Sverige
Etsning, "Canal Grande, Venezia". Signerad, daterad 1924. Bildmått: 50x64,5, yttermått inklusive ram: 74x88 cm
Hjalmar Molin, svensk grafiker och målare född 1868, död 1954.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 22 maj 2023
kl 20:24:46
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Hjalmar Molin
Läs mer om Hjalmar Molin