KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13658483
nr 1365 8483
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 126/185,1996, "Ersta". Motivet: 29x35cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:00:59
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth