KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14227144

nr 1422 7144

Hasse Lindroth

(f. 1938), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 1/110, "Hammarby Sjö". Bildmått: 31x29cm, yttermått inklusive ram: 47x43cm

Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:34:26

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hasse Lindroth

Läs mer om Hasse Lindroth